Przychodnia Renort
ŁUCKA POLECA
 

Zakres usług :: Lekarze Specjaliści :: Ginekologia Dziecięca

Ginekologia Dziecięca

Ginekologia Dziecięca

Każda mama powinna zadbać o prawidłowy i zdrowy rozwój narządów płciowych małych dziewczynek. Szczgólnie ważnym jest obserwować swoje  dziecko a w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów należy zgłosić się na wizytę do specjalisty ginekologii dziecięcej.

W okresie wczesnodziecięcym i w okresie przed pierwszą miesiączką, zaniepokojenie powinny wzbudzić następujące objawy:
- upławy, świąd, zaczerwienienie i ból sromu

- nawracające infekcje układu moczowo-płciowego
- wystąpienie krwawienia z pochwy przed ukończeniem 10 roku życia
- objawy przedwczesnego dojrzewania (wzrost piersi, pojawienie się owłosienia łonowego lub pachowego) przed ukończeniem 9 roku życia
- brak pierwszej miesiączki do 16 roku życia

- brak cech dojrzewania płciowego (rozwój piersi i owłosienia pachowego i łonowego) do 14 roku życia.

PIERWSZA MIESIĄCZKA

U dojrzewających dziewcząt wystąpienie pierwszej miesiączki jest dużym przeżyciem. Średni wiek wystąpienia pierwszej miesiączki u dziewczynki to ok. 12 -13 rok życia. W przypadku wystąpienia menstruacji trwającej powyżej 10 dni konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa. Podobne postępowanie zaleca się w przypadku nieregularnych, częstych, bolesnych, bardzo obfitych miesiączek. Niepokojącym objawem jest także brak miesiączki przez okres trzech miesięcy.

ROZPOCZĘCIE WSPÓŁŻYCIA

To ważny etap w życiu młodej kobiety ze względu na aspekty społeczne i emocjonalne. Bardzo ważną rolę tutaj mają do odegrania rodzice, aby poprzez edukację i uświadomienie przygotować młodą kobietę na dojrzałe rozpoczęcie współżycia seksualnego. Taka edukacja w bardzo dużym stopniu pozwala na uniknięcie niepożądanych ciąż lub chorób przenoszonych drogą płciową. Ważna też jest konsultacja i rozmowa z lekarzem ginekologiem, który uświadomi młodą osobę jak funkcjonuje ciało i organizm młodej kobiety oraz doradzi jak zabezpieczyć się przed niepożądanymi konsekwencjami współżycia. Rozpoczęcie życia seksualnego to czas na rozpoczęcie działań profilaktycznych zapobiegających rakowi szyjki macicy.

Zespół

 
dr n.med. Nikola Niewęgłowska
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
ginekolog-położnik 180,00 zł
180 zł - 20 min; 250 zł - 40 min
środy 19:00-21:00
dr n.med. Nikola Niewęgłowska

Jestem Absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W czasach studenckich byłam członkiem Studenckiego Koła Naukowego przy II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii oraz Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Nadciśnienia Tętniczego. 

Oprócz Ginekologii i Położnictwa od zawsze interesuje się  Kardiologią i Kardiochirurgią, a w szczególności leczeniem wad wrodzonych serca. Od 2001 r. pracuję w Klinice Ginekologii i Położnictwa przy ulicy Karowej.

Specjalizuje się w patologii ciąży. Prowadzę pacjentki z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, cholestazą, z poronieniami nawykowymi w wywiadzie. Jednak głównym moim zainteresowaniem dającym możliwość połączenia Położnictwa, Kardiologii i Genetyki jest prowadzona przeze mnie od 2009 r. Poradnia Wad Płodu. Ściśle współpracuję z Warszawskim Hospicjum dla Dzieci oraz Poradnią Echokardiograficzną przy ul. Agatowej.

   
lek.med. Jagoda Dembowiecka-Ochman
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
- ginekolog-położnik

- ginekolog dziecięcy
150,00 zł wt.17:20 - 19:00
lek.med. Jagoda Dembowiecka-Ochman

Ginekolog-położnik, Specjalista ginekologii dziecięcej  Zajmuje się również prowadzeniem ciąż pacjentek z cukrzycą ciężarnych. 

Związana ze Szpitalem Specjalistycznym św. Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie.

   
lek. med. Katarzyna Drągowska
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
specjalista ginekolog-położnik
ginekolog dziecięcy
150,00 zł poniedziałki 16.00-20.00
wtorki 09.00-13.00
lek. med. Katarzyna Drągowska


Jestem absolwentką I Wydziału Akademii Medycznej w Warszawie i od 2004r. specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Pracuję w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej,gdzie poza pracą na oddziale prowadzę poradnię patologii ciąży.
Zajmuję się:

 • prowadzeniem ciąży fizjologicznej i ciąży wysokiego ryzyka (po wcześniejszych utratach ciąży, z nadciśnieniem tętniczym, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami wątroby)
 • planowaniem ciąży, leczeniem niepłodności
 • badaniami okresowymi (cytologia i badania profilaktyczne)
 • zaburzeniami miesiączkowania, infekcjami narządu rodnego
 • antykoncepcją (zakładam też wkładki wewnątrzmaciczne)
 • hormonalną terapią zastępczą
 • problemami z endometriozą, mięśniakami, polipami

 

   
lek. med. Anna Dąbrowska-Jakubiak
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
specjalista ginekolog-położnik
specjalista endokrynolog
Ginekolog dziecięcy
180,00 zł śr.: 15:00 – 20:00
pt.: 9:00 – 14:00
lek. med. Anna Dąbrowska-Jakubiak
lek. med. Anna Dąbrowska-Jakubiak - ZnanyLekarz.pl

ZAPISY ON-LINE DOSTĘPNE TUTAJ

 

 • zajmuje się pacjentkami ze schorzeniami endokrynologicznymi:  zaburzenia funkcji tarczycy, przysadki, nadnerczy
 • prowadzi ciąże
 • leczy stany zapalne narządu rodnego 
 • zajmuje sią ginekologią dziecięcą i okresu dojrzewania
 • prowadzi diagnostykę i leczenie zaburzeń miesiączkowania
 • leczy hormonalną terapią zastępczą
 • prowadzi opiekę w okresie okołomenopauzalnym i późniejszym
   
 

Artykuły

 
Szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Zakażenia genitalnymi typami ludzkich wirusów brodawczaka (human papillomavirus HPV) mogą być przyczyną stanów przednowotworowych (neoplazji śródnabłonkowej) oraz raków szyjki macicy, sromu, pochwy, odbytu i prącia (onkogenne HPV 16 i 18) lub wywoływać brodawki płciowe (kłykciny kończyste, głównie HPV 6 i 11). Przed tymi stanami możemy chronić się stosując profilaktykę pierwotną, czyli szczepienia. Szczepionkę podaje się w 3 dawkach.

Obecnie na rynku europejskim dostępne są trzykonkurencyjne szczepionki chroniące przed infekcją najbardziej rozpowszechnionymi onkogennymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego: Silgard, Cervarix, Gardasil 9. Nie są to szczepionki przeciwnowotworowe lecz szczepionki uodparniające na zakażenie wirusem ludzkiego brodawczaka (HPV), przyczyniającymi się do rozwoju większości przypadków raka szyjki macicy.

GARDASIL 9

W czerwcu 2015 roku weszła na polski rynek nowa szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepionka ta jest skierowana przeciwko 9 typom wirusa (HPV 6, HPV 11, HPV 16, HPV 18, HPV 31, HPV 33, HPV 45, HPV 52, HPV 58). Szczepionkę podaje się w 3 dawkach: 0 - 2 miesiąc - 6 miesięcy. 

SILGARD
Jest to rekombinowana czterowalentna szczepionka skierowana przeciwko dwóm onkogennym typom wirusa: HPV16 i HPV18 (odpowiedzialnym za ponad 70 proc. przypadków raka szyjki macicy) oraz dwóm typom nieonkogennym HPV6 i HPV11 (wywołującym 90 proc. przypadków brodawek narządów płciowych).

CEVARIX 
Rekombinowana dwuwalentna szczepionka. W składzie szczepionki znajdują się cząstki wirusopodobne HPV16 i HPV18 oraz innowacyjny system adiuwantowy AS04, wielotorowo stymulujący układ odpornościowy. Adiuwant AS04 zwiększa odpowiedź immunologiczną organizmu, dzięki czemu u zaszczepionych osób uzyskuje się wysokie poziomy przeciwciał.