Przychodnia Renort
ŁUCKA POLECA
 

Zakres usług :: Lekarze Specjaliści :: Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności

Przyczyny i uwarunkowania niepłodności w każdym przypadku są indywidualne.

W przypadku pierwszej wizyty związanej z niepłodnością prosimy zarezerwowanie podwójnego czasu na wizytę, ponieważ podczas tego spotkania z lekarzem zbierany jest dłuższy wywiad. Podczas zapisywania się na konsultację  po raz pierwszy, proszę zaznaczyć, że jest to
pierwsza wizyta. Ważne jest również, aby zabrać ze sobą wyniki wszystkich dotychas zrobionych
badań. Jeśli to możliwe na pierwsze spotkanie zapraszamy parę, ponieważ informacje dotyczące stanu zdrowia obojga partnerów są istotne w procesie diagnozy i leczenia.

Podczas wizyty lekarz, który oceni wyniki badań, na pewno zada wiele pytań (np. na temat przebytych chorób i zabiegów) oraz może zlecić wykananie badań dodatkowych. Wszystko to pomoże wskazać kierunek poszukiwań przyczyny niepłodności i wybrać metodę leczenia. Prosimy nie krępować się również zadawać pytania ( można przyjść z przygotowaną wcześniej listą).

W Poradni istnieje możliwość wykonania badania nasienia i testu wrogości śluzu szyjkowego. Diagnostyka ta jest dostępna podczas wizyty lekarskiej. W przypadku chęci wykonania powyższych badań, prosimy o zazanaczenie tego faktu przy zapisie.

Zespół

 
dr n. med. Wojciech Dziadecki
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
ginekolog-położnik
androlog
180,00 zł
wykonuje badanie nasienia w Przychodni Łucka wykonuje badanie HyCoSy w Przychodni Łucka
pon.: 14.00-16.00
wtorek: 17.00-19.00
dr n. med. Wojciech Dziadecki
dr n. med. Wojciech Dziadecki - ZnanyLekarz.pl

ZAPISY ON-LINE DOSTĘPNE TUTAJ
 

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności męskiej, jak również wszelkich postaci męskiego hipogonadyzmu.

Posiada uprawnienia do badania nasienia wydane przez European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) / Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii.

Zajmuje się również problemami niepłodności partnerskiej. Opiekuje się pacjentkami ciężarnymi jak i tymi z problemami ginekologicznymi.

Wykonuje także badania USG.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Andrologicznego i Towarzystwa Biologii Rozrodu.

Dodatkowo wykonuje:

 • pomocnicze badanie USG
 • badanie drożności jajowodów HyCoSy
 • cytologia
 • usg jąder

 

   
dr hab. n. med. Iwona Szymusik
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
specjalista położnictwa i ginekologii,
endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości
180,00 zł pt.:14.30-20.00
dr hab. n. med. Iwona Szymusik - ZnanyLekarz.pl

ZAPISY ON-LINE DOSTĘPNE TUTAJ 

 

Zajmuję się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem niepłodności partnerskiej. W 2003 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie i rozpoczęłam staż w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Od 2012 roku posiadam specjalizację z położnictwa i ginekologii. Na co dzień pracuję w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Placu Starynkiewicza 1/3. Poza diagnostyką i leczeniem niepłodności nie jest mi obca codzienna praktyka ginekologiczno-położnicza – z przyjemnością zajmuję się prowadzeniem ciąży, poradnictwem antykoncepcyjnym, hormonalną terapią zastępczą, leczeniem infekcji i innymi problemami, z którymi kobieta w każdym wieku zgłasza się do ginekologa. Postaram się rozwiązać każdy duży i mały problem ginekologiczny, z którym zgłosi się do mnie pacjentka.

 

 

   
lek. med. Katarzyna Drągowska
Specjalizacja Cena Godziny przyjęć
specjalista ginekolog-położnik
ginekolog dziecięcy
150,00 zł poniedziałki 16.00-20.00
wtorki 09.00-13.00
lek. med. Katarzyna Drągowska


Jestem absolwentką I Wydziału Akademii Medycznej w Warszawie i od 2004r. specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Pracuję w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej,gdzie poza pracą na oddziale prowadzę poradnię patologii ciąży.
Zajmuję się:

 • prowadzeniem ciąży fizjologicznej i ciąży wysokiego ryzyka (po wcześniejszych utratach ciąży, z nadciśnieniem tętniczym, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami wątroby)
 • planowaniem ciąży, leczeniem niepłodności
 • badaniami okresowymi (cytologia i badania profilaktyczne)
 • zaburzeniami miesiączkowania, infekcjami narządu rodnego
 • antykoncepcją (zakładam też wkładki wewnątrzmaciczne)
 • hormonalną terapią zastępczą
 • problemami z endometriozą, mięśniakami, polipami

 

   
 

Artykuły

 
badania nasienia
Cena
180,00 zł
badanie nasienia z opisem 180

W celu wykonania badania mężczyzna musi oddać nasienie do sterylnego naczynka w pokoju badań.

1. Badanie powinno być wykonane po 4-5 dniowej abstynencji seksualnej.

2. W okresie poprzedzającym badanie dobrze jest prowadzić higieniczny tryb życia, unikać alkoholu, papierosów i innych używek, starać się unikać stresu i  zbytniego wysiłku fizycznego.
3. Badanie należy wykonać po trzymiesięcznym okresie zdrowia. Infekcje z wysoką gorączką, przeziębienia, stany zapalne, przyjmowanie antybiotyków i/lub       leków przeciwzapalnych, które miały miejsce w ciągu trzech miesięcy przed badaniem mogą zafałszować jego wynik.

Powiązane osoby: dr n. med. Wojciech Dziadecki
   
Badanie wrogości śluzu szyjkowego
Cena
250,00 zł

inaczej nosi nazwę testu Kurzoka-Mullera. Jest to badanie pozwalające określić interakcję plemników ze śluzem szyjkowym. Test ten pozwala na ocenę wnikania plemników do śluzu szyjkowego, jak również daje możliwość obserwacji zachowania plemników, które już do śluzu wniknęły. Istnieją przypadki kiedy penetracja śluzu szyjkowego przez plemniki jest upośledzona, jak również plemniki obecne w śluzie szyjkowym są unieruchamiane, lub aglutynują (sklejają się ze sobą). Wystąpienie tych zjawisk może utrudnić zapłodnienie.
Test należy wykonać w okresie okołoowulacyjnym. Tylko wtedy wynik badania będzie wiarygodny. Owulację można potwierdzić obserwując śluz szyjkowy, jak również wykonując badania USG. W przypadku obecności stanu zapalnego dróg rodnych, jak również podczas infekcji ogólnoustrojowych nie należy wykonywać tego badania. Do wykonania badania niezbędna jest obecność obydwojga partnerów.

Badanie jest wykonywane podczas wizyty u dr Dziadeckiego. 

Powiązane osoby: dr n. med. Wojciech Dziadecki
   
Badanie drożności jajowodów metoda - HyCoSy
Cena
650,00 zł

Wśród wielu przyczyn niepłodności u kobiet, częstą bywa niedrożność jajowodów. Badaniem wykrywającym taki stan może być od dawna znane i stosowane HSG czyli badanie z użyciem promieni rentgena lub mniej inwazyjne i bezpieczniejsze badanie Hycosy wykonywane metodą histero-salpino-sonografii kontrastowej. Polega ono na ocenie jamy macicy i drożności jajowodów w badaniu USG po podaniu kontrastu.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

Przez 3 dni przed planowanym badaniem należy przyjmować czopki dopochwowe Betadine, a w dniu badania około 30 minut wcześniej wziąć czopek doodbytniczy Diclac.

Kilka dni przed zabiegiem należy wykonać ocenę stopnia czystości pochwy. Badanie wykonywane jest do 12 dnia cyklu. 

 

BADANIE HyCoSy

Badanie zaczyna się założeniem przez lekarza wziernika pochwowego - takiego samego jak przy każdym badaniu ginekologicznym. Następnie przez szyjkę macicy wprowadzony zostaje bardzo cienki cewnik a wziernik z pochwy wyjęty. Do pochwy lekarz wprowadza sonde USG. Przez włożony wczesniej cienki cewnik podawany zostaje specjalny kontrast dzięki któremu można ocenić stan macicy i jajowodów w USG a cały zabieg trwa około 10 minut

 

Badanie wykonuje dr Wojciech Dziadecki

Koszt badania 650 zł

 

   
 
 

XPraca przychodni podczas weekendu majowego

Informujemy, że Przychodnia będzie nieczynna w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Za utrudnienia przepraszamy.